Z Profil

Çelik Projeleri üretim ve uygulamaları - Galvaniz Profil imalatı

Roll-form hatlarımızda 0.4 mm’den, 8 mm’e kadar Z profiller, çapaksız , İSTENİLEN ölçü ve eksende delik delme ile istenilen boy ve tablodaki minimum ve maksimum ölçülerde seri halde, üretilmektedir. ( Galvanizli Sac’dan veya Sıcak Daldırma Galvaniz )

İMES Organize sanayi bölgesinde 2500 m2 kapalı, 2000 m2 açık alanlı tesisimizde, roll-form hatlarımız ile yıllık 15.000 ton üretim kapasitemizle hizmet vermekteyiz.

Rollforming Teknolojisi nedir?

Rollforming, genellikle rulo haldeki sacın, rulo açıcıda açılarak, formlandırma kalıbı adı verilen merdaneler ve standlar arasından geçirilerek, istenen kesit ölçülerine ulaşılıncaya kadar, adım adım bükme işlemi olarak adlandırılabilir. Uzun ve çok adetli profil kesitlerinin üretimi için en uygun yöntemdir.

Rollforming’in avantajları nelerdir?

Rollforming, istenen kesitteki profilleri en dar toleranslarda ve sürekli aynı ölçüde üretmeyi sağlar. Hat üzerinde bulunabilecek diğer ilave pres üniteleriyle, delme, şişirme gibi operasyonları da yaparak, üretim zamanında ciddi tasarruf sağlar. Rollform yöntemiyle üretilmişprofiller, diğer yöntemlerle üretilenlere göre daha fazla yapısal dayanıma sahiptir. Diğer yöntemlerle üretilmesi zor olan ince kesitli ve boru formlu profiller üretilebilir.

Rollformla üretilmiş parçalar aynı boyda olacağı için montajda sıkıntı yaratmaz. Bu aynı zamanda üretim alanındaki serbest alanı sağlar ve hurda/fire miktarını azaltır. İlave işlemleri de ortadan kaldırarak işçilikten tasarruf sağlar.

DEMİRÇELİKSAN

ÇERKEŞLİ OSB MAH. İMES OSB 21.CADDE No:1 DİLOVASI – KOCAELİ
İLETİŞİM TELEFONLARI : 0 262 502 15 90 – 0 532 621 71 54 – 0 532 386 14 52
FAKS : 0 262 502 15 93

ONLINE İLETİŞİM FORMU: